Volejte ZDARMA po–pá od 8 do 16 hodin: 800 888 101 nebo pište na info@ait-cesko.cz

Zpět na články

Jak se klimatizace Samsung ovládá?

Rádi bychom do našeho domu pořídili klimatizaci, ale nevíme, které ovládání máme zvolit. Jaké jsou možnosti? 

Tamara K., Praha
Pokračovat ve čtení

Petr Bareš Jednatel společnosti

Na výběr máte 3 možnosti ovládání klimatizace

  1. Standardní ovládání na stěně a dálkové ovládání – tuto základní možnost mají všechny typy klimatizací Samsung. Nevýhodou tohoto řešení je nutnost přijít do místnosti s klimatizací a změnit její nastavení přímo tam (nebo ve vzdálenosti, kam dosáhne signál z dálkového ovladače). V některých místnostech a domácnostech to může stačit. Většina našich zákazníků má ale větší nároky.
  2. Napojení na inteligentní dům – komfortnější systém ovládání teploty v domě. Inteligentní dům se sám postará o ideální teplotu v místnostech s klimatizací. Např. začne chladit hodinu před vaším plánovaným příjezdem domů z práce. Kromě napojení na chytrý dům je samozřejmostí i standardní ovládání na stěně a dálkové ovládání.
  3. Ovládání přes telefon dotykem nebo hlasem přes umělou inteligenci – nejpohodlnější systém ovládání teploty v domě. Teplotu v jednotlivých místnostech můžete řídit kdykoliv a kdekoliv. Např. při cestě domů z práce, od bazénu nebo z terasy.  A to přes aplikaci SmartThings (odkaz na stažení aplikace najdete v patičce) dotykem nebo hlasem přes umělou inteligenci (Samsung Bixby, Apple Siri, Amazon Alexa, Google Asistent. Kromě ovládání přes mobilní telefon a umělou inteligenci lze klimatizaci samozřejmě ovládat i standardním ovladačem na stěně a dálkovým ovládáním.

Které ovládání zvolit?

Představte si, že sedíte na terase. Se sklenkou v ruce si konečně užíváte chvíli klidu a jediné, co teď potřebujete, je dobře se vyspat. Jenže v ložnici je kolem třicítky a to se s vaším plánem rozhodně neslučuje.

V případě koupě základní klimatizace se musíte zvednout, vyjít 12 schodů do patra, zapnout jednotku a počkat, až bude v místnosti aspoň dýchatelno, než upadnete do bezvědomí.

Pokud vyberete klimatizaci s možností ovládání přes mobilní telefon dotykem nebo hlasem přes umělou inteligenci, celou anabázi se zapínáním klimatizace a čekáním na příjemnou teplotu vyřešíte jediným dotykem. Sáhnete do kapsy pro mobilní telefon, otevřete aplikaci, zapnete klimatizaci, v klidu dopijete sklenku a vyrazíte rovnou do postele. V ložnici na vás bude čekat teplota tak akorát pro zdravý spánek a vy si konečně po hektickém dni odpočinete.

Dejte nám vědět, které ovládání je to pravé pro vás

Napište nám, který systém řízení teploty v domě vám bude vyhovovat, do kolika místností i jak velkých a ve kterém regionu klimatizaci plánujete. Doporučíme vám ideální klimatizaci.

Přejít na kontakt