Volejte ZDARMA po–pá od 8 do 16 hodin: 800 888 101 nebo pište na info@ait-cesko.cz

Zpět na články

Jak vytápět pomocí klimatizace?

Rádi bychom si pořídili klimatizaci, která by v bytě zajišťovala chlazení i vytápění. Je to možné?

Zbyněk R., Brno
Pokračovat ve čtení

Petr Bareš Jednatel společnosti

Ano, je to možné. Ať už vyberete kterýkoli model z naší nabídky, místnost vám nejen vychladí, ale i vytopí během pár minut pouhým stisknutím tlačítka. Díky nízké ceně, snadné regulaci a pohodlné manipulaci tak bude vaším oblíbeným společníkem v průběhu celého roku.

Jaké jsou hlavní benefity tohoto způsobu vytápění?

  • Cena – kvalitní klimatizaci dnes můžete sehnat za relativně nízkou pořizovací cenu. Navíc ušetříte i během jejího provozu, protože nedochází k topení přímo elektrickou energií. Oproti přímotopům se tak jedná o třetinové náklady na vytápění.
  • Dotace – při dodržení určitých podmínek lze získat dotaci až 60.000 Kč v programu „Nová zelená úsporám“
  • Rychlost – teplý vzduch, který se nachází ve vnitřní jednotce, je k dispozici prakticky ihned po stisknutí tlačítka. Nemusíte tedy čekat několik hodin, než se vám místnost vyhřeje na příjemnou teplotu. Klimatizace toto vyřeší během 3-5 minut. Většina novějších modelů dnes navíc disponuje připojením k Wi-Fi, a tak si můžete pomocí aplikace zatopit ještě před návratem z práce.
  • Jednoduchá instalace
  • Čištění vzduchu – pokud zvolíte správný model, pak může vaše klimatizace bez problémů zastoupit i čističku vzduchu. Speciální filtry dokáží zachytit i ultra jemné částice a redukovat výskyt virů, bakterií a alergenů. Je pro vás tato funkce důležitá? Podívejte se do naší nabídky na model PURE.
  • Ušetří váš čas – už vás nebaví čekat věčnost na roztopení radiátorů či podlahového topení? Nechcete neustále shánět suché dřevo, pravidelně přikládat do ohně, vybírat popel a dennodenně likvidovat prach z krbu, který je úplně všude? S klimatizací stačí zmáčknout tlačítko a topíte. Jednoduše, pohodlně, rychle a bez práce.

Princip vytápění klimatizací

Klimatizace je v podstatě tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. Pracuje na stejném principu jako každé chladicí zařízení, na principu výměny a přesunu energií. Pokud chceme chladit, odčerpáváme z místnosti teplo. V případě, že chceme vytápět, změní se pouze způsob distribuce tepla – vnější jednotka se ochlazuje pomocí okolního vzduchu, zatímco vnitřní jednotka se ohřívá a pomocí ventilátoru rozptyluje teplo do místnosti.

Jak klimatizaci používat, aby bylo vytápění co nejefektivnější?

Znáte ta jarní a podzimní rána, kdy je vstávání z postele ve vychlazené místnosti doslova za trest? Chodíte večer brzy spát, protože už to není doma ani na mikinu? Klimatizaci můžete zapnout kdykoli, třeba jen na 15 minut. To z ní dělá ideální doplňkový zdroj tepla. Vyplatí se nejvíce právě v přechodných obdobích, kdy je potřeba regulovat intenzitu vytápění v závislosti na rychle se měnící venkovní teplotě.

Na co je třeba dávat pozor?

  • Vysoušení – mějte na paměti, že klimatizace vysouší vzduch v režimu chlazení i vytápění. Pokud ji tedy nemáte umístěnou v prostoru s větší vlhkostí, doporučujeme místnost vybavit také zvlhčovačem vzduchu. Tím předejdete vysychání očí, škrábání v krku, svědivé kůži a dalším nepříjemným problémům, které suchý vzduch způsobuje.
  • Proudění vzduchu – teplý vzduch se hromadí u stropu. Je tedy možné, že se budete potýkat s prouděním vzduchu více, než v případě radiátorů nebo podlahového topení. Pokud budete chtít využívat klimatizaci primárně na vytápění, pak doporučujeme tzv. parapetní jednotky. Ty se dají umístit k podlaze a proudění vzduchu pak funguje úplně stejné, jako u klasických radiátorů.
  • Hlučnost – ať už používáte klimatizaci pouze na ochlazení místnosti nebo pomocí ní prostor i vytápíte, pamatujte, že ventilátory jsou slyšet víceméně vždy. Je tedy třeba vybrat kvalitní klimatizaci, jejíž hlučnost nebude na obtíž vám ani vašim sousedům. Samsung klimatizace jsou nejen v tomto ohledu ideální volba – se svými 16 dB zní jako příroda za absolutního bezvětří a jsou díky tomu ideální i do ložnice.

Chcete si zatopit v bytě, rodinném domě nebo menší kanceláři? Líbilo by se vám přijet na chatu a  během chvilky topit i bez použití dřeva a zápalek? Napište nám. My vám pomůžeme s výběrem správné klimatizace a zdarma pro vás vytvoříme kalkulaci.

Napište nám